Přístroje pro environmentální diagnostiku

Ekotechnika v České televizi

V rámci pořadu Nedej se!, který vyrobila Česká televize, byl vysílán díl o projektu České zemědělské univerzity - Chytrá krajina Amálie. Tento projekt má za cíl zjistit, jak lze efektivně využívat vodu v zemědělské krajině v období klimatických změn. Amálie je multioborový projekt a má potenciál výrazně přispět k zlepšování hospodaření na zemědělské půdě a tím zajistit dostatek kvalitních potravin pro lidstvo v budoucnosti.

V tomto dílu se objevil i námi dodávaný systém Eddy Covariance od společnosti LI-COR Inc., kterou výhradně zastupujeme na českém a slovenském trhu.

Systém Eddy Covariance je unikátní přístroj vysoké kvality, který je primárně určen pro nepřímé měření aktuální evapotranspirace (tj. ztráty vody výparem z půdy a transpirací rostlin) na přilehlých pozemcích. Znalost této složky hydrologické bilance je velmi důležitá zejména v podmínkách stále častějších období sucha.

Níže naleznete video, ve kterém je systém Eddy Covariance představen podrobněji. Zároveň je ve videu vidět práce s námi dodávanou vibrační soupravou pro vrtání a vytahovací mechanismus pro vytahování jádrovek z vrtu. 

Odkaz na záznam celého pořadu o chytré krajině Amálie naleznete zde